Zobacz, jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować

W naszej klinice zabiegi wykonujemy przy pomocy komory hiperbarycznej OxyLife – dostarczanej przez czołowego producenta OXYHELP INDUSTRY.

Dzięki temu, z powodzeniem przeprowadzamy terapie tlenowe, których uczestnikami mogą być zarówno dzieci, jak i dorośli. Sama konstrukcja komory pozwala na jednoczesne przeprowadzanie 2 terapii.

Ile trwa zabieg?

Czas przewidziany na pacjenta to aż 90 minut, podczas których można spokojnie i bez żadnego stresu przygotować się do zabiegu. Jest to szczególnie ważne dla kobiet, które dodatkowo muszą zmyć makija.

Sama sesja to natomiast około 60 minut, na które składają się następujące fazy:

  1. Kompresja (5-12 minut) – następuje wzrost ciśnienia, którego tempo zależy od wieku i stanu pacjenta, a także od tego, której sesji jest on poddawany.
  2. Utrzymanie docelowego ciśnienia (48 – 55 minut).
  3. Dekompresja (8-12 minut) – powrót do normalnego ciśnienia w tempie zależnym od czynników z punktu 1.

Po jej zakończeniu zapraszamy do skorzystania z poczekalni, w której można wygodnie rozsiąść się na komfortowej kanapie, napić wody, oddać literaturze czy posłuchać muzyki relaksacyjnej.

Pełne bezpieczeństwo

Każdy pacjent otrzymuje własną maskę do oddychania.

Brak nudy

Zapewniamy dostęp do bezpłatnej sieci WiFi oraz uchwyt na tablet, dzięki którym można oglądać wybrany program, film, serial itp.

Wyjątkowy komfort

Stały kontakt z personelem i możliwość przerwania zabiegu w dowolnym momencie.

Zakaz

Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, gwarantującymi Ci poprawny, a przede wszystkim bezpieczny przebieg terapii.

  • Spożywania alkoholu do 12h przed zabiegiem.
  • Palenia papierosów do 2h przed zabiegiem.
  • Stosowania perfum, kosmetyków, lakieru do włosów i paznokci (świeższych niż dwa dni) oraz kremów.
  • Wnoszenia do komory hiperbarycznej urządzeń elektrycznych, telefonów komórkowych, tabletów, mp3, zabawek na baterie, metalowych przedmiotów: kluczy, monet, biżuterii, zegarków, świeżych wydruków (np. gazet), obuwia, leków, materiałów łatwopalnych, zapalniczek, papierosów itp.

Nakaz

  • Przyjmowania dotychczas stosowanych leków (osoby z cukrzycą, przed sesją powinny spożyć posiłek i wziąć leki zgodnie z ustalonym schematem).
  • Posiadania odzieży wykonanej z bawełny.
  • Zdjęcia aparatu słuchowego, protezy zębowej (implanty nie są przeciwwskazaniem), wyjęcia soczewek z oczu.

Dodatkowo:

Opatrunki zakładane w dzień sesji nie powinny zawierać preparatów na bazie tłuszczów (kremy, maści itp.). Przed wejściem do komory zalecamy także skorzystać z toalety.

Tlen hiperbaryczny przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu. W związku z tym, po kilku odbytych sesjach, pacjent może odczuwać związane z tym dolegliwości (nudności, bóle brzucha, bóle czy zawroty głowy). Aby usprawnić proces oczyszczania i zmniejszyć ewentualne skutki uboczne zalecamy picie większych ilości wody oraz przyjmowanie przeciwutleniaczy, takich jak: witamina A, C, E czy koenzym Q10.