sport

Zobacz, w jaki sposób tlenoterapia może zadbać o Twoją kondycję

Zabieg, który pozwoli Ci wrócić do pełni sił, wyleczyć liczne kontuzje, a do tego poprawić swoje osiągnięcia.

Jak pomoże Tobie?

Tlenoterapia hiperbaryczna okazuje się być bardzo pomocna nie tylko w regeneracji potreningowej, lecz także w trakcie leczenia kontuzji. Tlenoterapia w sporcie to sprawniejszy transport tlenu, tworzenie nowych naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, lepsze dotlenienie i odżywienie organizmu, w połączeniu ze wzmocnieniem układu odpornościowego, zmniejszeniem obrzęku, zwiększoną proliferacją fibroblastów i produkcją kolagenu powoduje zwiększenie zdolności regeneracyjnych organizmu.

Przyczynia się to bezpośrednio do skrócenia czasu rekonwalescencji po urazie. Tlen hiperbaryczny powoduje także magazynowanie w błonach komórkowych ATP, zwanego także paliwem mięśniowym, będącego głównym nośnikiem energii w komórkach. Dzięki temu zwiększa się wydolność organizmu i staje się on mniej podatny na zmęczenie. Nie bez znaczenia jest też wpływ tlenu hiperbarycznego na wzrost produkcji serotoniny, potocznie nazywanej hormonem szczęścia. W leczeniu kontuzji i powrocie do formy ważną rolę odgrywa bowiem pozytywne nastawienie i wiara we własne możliwości.

Tlenoterapia hiperbaryczna okazała się tak skuteczna w zwiększaniu wydolności organizmu, że w 2006 roku Komisja Etyczna Światowej Agencji Antydopingowej rozważała, czy nie dodać jej do listy zabronionych substancji i metod dopingowych. Ostatecznie tak się jednak nie stało, a tlenoterapia hiperbaryczna zyskała miano “naturalnego dopingu”.

Z jej dobrodziejstw korzysta wielu znanych sportowców, takich jak: Cristiano Ronaldo, Grzegorz Krychowiak, Novak Djokovic czy Michael Phelps.